خدمات موجود شهر

خدمات

زمینه اشتغال در مشاغل خدماتی در شهر به شرح زیر می باشد.

خدمات ارتباطی:

از لحاظ امکانات ارتباطی باید بیان کرد که در شهر طالخونچه امکان دسترسی به تلفن ثابت و تلفن همراه برای اهالی مسیر است. همچنین تجهیزات مورد نیاز برای ارتباطات مانند ADSL موجود می باشد. شهر طالخونچه دارای اداره مخابرات می باشد.

خدمات بهداشتی:

امکانات بهداشتی شهر شامل یک خانه بهداشت شهری می باشد که پزشک، در طول هفته در آن حضور دارد. بعلاوه یک واحد داروخانه نیز در سطح شهر به صروت سیار مشغول فعالیت می باشد که دو روز در هفته به شهر خدمت رسانی می کند. سایر امکانات بهداشتی و رمانی مانند آزمایشگاه، دندانپزشک و یا مرکز زایمان در شهر وجود نداشته و اهالی بایستی به مرکز …. یا ….. مراجعه کنند. خانه بهداشت شهر علاوه بر اهالی شهر به اهالی شهرهای همجوار از جمله شهر ….. نیز خدمات رسانی می کند.  در سطح شهر همچنین یک واحد غسالخانه نیز وجود دارد.

خدمات دفع فاضلاب و زباله:

دفع فاضلاب در شهر از طریق چاه قابل تخلیه صورت میگیرد. … درصد آب های سطحی شهر به جوی ها و جدول و کانیو و … درصد به صورت رها در معابر هدایت می شوند. سیستم دفع زباله نیز به صورت سنتی، توسط دهیای انجام می گیرد و فضولات حیوانی نیز در معابر در خارج از شهر دفع می گردد.

خدمات تاسیسات

شهر دارای تاسسیات آب آشامیدنی  میباشد  از طریق لوله کشی به سطح شهر انتقال پیدا می کند.

خدمات تامین انرژی

شهر ….. به شبکه سراسری برق و شبکه سراسری گاز متصل می باشد. تامین سوخت نیز به وسیله پمپ بنزین و پمپ گازوئیل که در فاصله حدود … کیلومتری و پمپ گاز و ایستگاه CNG به فاصله … کیلومتری شهر تامین میگردد.

خدمات آموزشی و فرهنگی- تفریحی شهر

در شهر ….. تعداد …. واحد مدرسه ابتدایی و … واحد مدرسه متوسطه دوره دوم پسرانه فعال می باشد. در مدرسه ابتدایی حدود ….نفر دانش آموز مشغول به تحصیل می باشند که متشکل از دختر و پسر می باشد. مدرسه متوسطه دوره دوم نیز علاوه یر دانش آموزان پسر شهر …. شامل دانش آموزان پسر شهرهای ………………. نیز می باشد که برای تحصیل به این شهر مراجعت می کنند. برای ادامه تحصیل بالاتر افراد بایستی به پیربکران یا فلاورجان مراجعه کنند. همچنین در این شهر …. مهد قرآن …. زمین ورزشی خاکب و …. بوستان شهری وجود دارد که امکانات تفریحی و ورزشی شهر را تا حدودی تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

14 − چهارده =

فهرست