خدمات موجود شهر

خدمات ارتباطی:

از لحاظ امکانات ارتباطی باید بیان کرد که در شهر طالخونچه امکان دسترسی به تلفن ثابت و تلفن همراه برای اهالی مسیر است. همچنین تجهیزات مورد نیاز برای ارتباطات مانند ADSL موجود می باشد. شهر طالخونچه دارای اداره مخابرات می باشد.

خدمات بهداشتی:

امکانات بهداشتی شهر شامل یک خانه بهداشت شهری می باشد که پزشک، در طول هفته در آن حضور دارد. بعلاوه یک داروخانه به نام داروخانه دکتر همتیان نیز در سطح شهر  مشغول فعالیت می باشد.

خدمات دفع فاضلاب و زباله:

دفع فاضلاب در شهر از طریق چاه قابل تخلیه صورت میگیرد. … درصد آب های سطحی شهر به جوی ها و جدول و کانیو و … درصد به صورت رها در معابر هدایت می شوند. سیستم دفع زباله نیز به صورت سنتی، توسط دهیای انجام می گیرد و فضولات حیوانی نیز در معابر در خارج از شهر دفع می گردد.

خدمات تاسیسات

شهر دارای تاسسیات آب آشامیدنی میباشد  از طریق لوله کشی به سطح شهر انتقال پیدا می کند.

خدمات تامین انرژی

شهرطالخونچه به شبکه سراسری برق و شبکه سراسری گاز متصل می باشد. تامین سوخت نیز به وسیله پمپ بنزین و پمپ گازوئیل که در فاصله حدود … کیلومتری و پمپ گاز و ایستگاه CNG به فاصله … کیلومتری شهر تامین میگردد.

خدمات آموزشی و فرهنگی- تفریحی شهر

در شهر طالخونچه به دبستان دولتی بهرام می توان اشاره نمود که یکی از قدیمی ترین مدارس می باشد. مدرسه امام سجاد نیز با ۱۰ کلاس احداث شده است.همچنین در این شهر بوستان بهشت، باغ بانوان،بوستان لاله و …. وجود دارد که امکانات تفریحی و ورزشی شهر را تا حدودی تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده − پنج =

فهرست